İskoçya’nın Nehirleri, Lochs ve Kanalları

İskoçya’nın büyüleyici su yollarını keşfetmek sizi güzel kanallarından birine, göz alıcı göllerinden birine veya güzel nehirlerinden birine götürebilir – ve gerçekten de, bir İskoç turu, ülkeyi keşfetmenin ve kırsal alanlarını, yırtıcı yaşamını ve güzelliklerini takdir etmenin harika bir yoludur. Kültür.

İskoçya’nın Su Yollarını Tanıtmak

125.000km dere, 27.000km loch, 220km kanal ve 198.000 göletle İskoçya’da çok su var! Bu su genişlemesi, ülkenin ekosistemleri ve yırtıcı yaşamı ile insan nüfusuna sulama, içme, gıda işleme ve doğal ki ulaşım açısından büyük faydalar sağlamaktadır.

Daha geniş ölçekte, nehirler, göller, göletler ve İskoçya kanalları, İngiltere’nin% 2’sini kaplar ve toplam tatlı su alanının% 70’ini ve toplam hacmin% 90’ını oluşturur. Aslında, yalnızca lochs (doğrudan ve dolaylı) yaklaşık 1,5 milyar £ ülke ekonomisine enjekte ediyor.

Kanallar

Caledonian Canal dünya genelinde ünlüdür ve en prestijli su yollarından biri olarak kabul edilir. 90 kilometreden daha uzun bir mesafede, doğuda yer edinen Inverness’ten batıdaki Fort William’a kadar uzanıyor, sıra dışı İskoç kasabaları ve köyleri, dramatik ormanları ve sakin loch’larını geçiyor.

Eğer bir İskoç gezisinde kıyıdan kıyıya doğru seyahat ediyorsanız, Forth ve Clyde Kanalı veya Sendika Kanalı’na gezi ediyor olmanız muhtemeldir. Bu tarz şeylerin her ikisi de sizi İskoç endüstri evveliyatına doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve ayrıca dünyanın tek dönen tekne taşımacılığını da deneyimleyeceksiniz.

Nehirler

İskoç nehirlerinin görsel şölenini inkar edilemez, şelalenin şelalesi altında dağlara inip geçip çıkmadıklarını veya birçok büyüleyici vadiden geçip çıkmadıklarını. Alçakta yatan nehirler, nesli tükenmekte olan Su Vole ve oldukca nadir Tatlısu Sedefli Midye şeklinde biroldukça mükemmel vahşi hayvan türüne ev sahipliği yapıyor. Son yıllarda, Avrupa Kunduz ülkenin nehirlerine tanıtıldı ve bir İskoç gezisinde bir miktar görebilecek kadar şanslı olabilirsiniz.

Lochs

İskoçya’nın yaylaları, özellikle Loch Ness – karanlık, esrarlı sularında yaşadığı düşünülen Loch Ness Canavarı’na söylenen meşhur efsanenin yeri olan loch Ness’leriyle ünlüdür. Canavarlar bir yana, bu sempatik loch mutlaka görülmeye değer ve etkileyici ormanlık alanlarla çevrili, çarpıcı bir ormanlık alan, tamamen resimli kartpostal.

Loch Lomond, daha yüksek profilli lochlardan bir diğeridir ve İskoçya’nın ilk milli parkı olan The Trossachs Ulusal Parkı’ndadır. İngiltere’nin en büyük tatlı su gölü olarak tanınan bölge, bununla beraber muhteşem Altın Kartal ve Sarı Saksafona ve öteki güzel nebat ve hayvanların bolluğuna da ev sahipliği yapıyor.

Tatlı su kaynakları sayesinde İskoçya’nın kırsalı, vahşi yaşamı ve ekonomisi gelişmeye devam ediyor. Ülkenin güzelliğine, evveliyatına ve ihtişamına İskoç bir seyir ile dalmak kuşkusuz keşfedilmenin en faydalı yollarından biridir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın