Fransa’da Çekici St Tropez

Şimdi St. Tropez’i ziyaret ederseniz, Fransız Rivierası’nın merkezinde uykulu bir balıkçı köyü olduğuna inanmakta zorlanacaksınız. Kıyı kenti hiç hareket etmemiş olabilir, ancak bayağı ve mütevazi başlangıçlarından çok uzun bir yol. Bugün, binlerce lüks turisti çeken, yalnız Avrupa’nın en ünlü beldesidir.

Picasso, Boris Vian ve Sarte gibi Paris’in öne çıkan şahsiyetleri St. Tropez’i sık sık ziyaret ettiler, ancak bu Fransız köyünü hakkaten gezgin haritasına yerleştiren Et Dieu Créa la Femme (Ve Tanrı’nın Yarattığı kadın) filmi çekildi. Film Brigitte Bardot görüntüını yakaladı ve onu 50’lerde sertifikalı bir cinsellik sembolü yaptı. Ekranda sızan cinsel cazibesiyle birlikte, insanlar St Tropez’in güneşin altında uzanıp dolaşmak için hakikaten şehvetli bir yer olup olmadığını görmek istedi.

Doğal ki köyü ziyaret etmenin temel sebebi, Akdeniz’i kucaklayan ve harika sıcak havayı kucaklayan plajlarıdır. İnsanların görmeye ve görülmeye başladığı, göz alıcı St. Tropez sahillerini arıyorsanız; daha sonrasında Nikki Plajı ve Plage Limanı Grimaud mükemmel seçim yapar. Kumlu bir kıyafet üzerinde isteğe bağlı giyim politikası fikrini sevenler, Place de Tahiti’yi çok ideal bulacaklar.

Üç mil kumlu Pampelonne, St. Tropez ile ilişkilendirilen ikonik plajlardan biridir. Plajın güzelliği hayal kırıklığına uğratmasa da, düşündüğünüz kadar erişilebilir değil. Ünlü plaj, ana St. Tropez’e 4 mil uzaklıktadır ve teknik olarak yakındaki Ramatuelle topluluğunun bir parçasıdır. öteki uygun plaj seçenekleri içinde Plage des Graniers, Plage de la Bouillabaisse ve Plage des Jumeaux sayılabilir.

Kumlu sahilde saatlerce çalıştıktan sonrasında, Chapelle Ste. Anne, l’Annonciade Müzesi (Muse St-Tropez) ve Pointe du Capon. Tropez’in suda neler sunabileceğini keşfetmek için, çoğu zaman Vieux Limanı’ndan kalkan bir tekne turu yapın. Tropez’in lüks bir yer olduğu inkar edilemez. Ünlülerin omuzlarını ovalamak istiyorsanız, etkilemek ve Byblos Hotel’de bulunan popüler bir gece kulübü olan Les Caves du Roy’da bir gece geçirmek için giyinin.

Tropez yaz aylarında, özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında, binlerce kişiyi ağırlayabilir – sadece mevsimden çıkarsanız, muhtemelen köyün daha sakin tarafını tanıyacaksınız. Yaşam şu anda biraz daha yavaş; genelde büyük kalabalıklar tarafından boğulan şeyleri takdir etmen için sana daha fazla fırsat vermek. Özellikle La Ponche’nun eski balıkçı mahallesindeki Arnavut kaldırımlı sokakları sizi özellikle etkileyecek. Antika kafe keşfetmek bir günden itibaren muhteşem bir soluklanma olacaktır. Burada, yerli halkın günlerini seyrederken en sevdiğiniz içeceği sipariş edebilirsiniz.

Tropez’i ziyaret etmek için hangi devri seçerseniz seçin, bölgede nerede ise hiç toplu taşıma olmadığını ihmal etmeyin. Yoğun aylarda gelirseniz, yoğun trafik akışı kısıtlı park yeri sebebiyle kiralanmış bir aracı sürmek çok elverişsiz olabilir. Bu yüzden dolaşmanın ve tur atmanın en iyi yolu, uzun mesafeler için yürümek veya bisiklete binmek veya scooter kullanmaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın